Ödüller Sahiplerini bekliyor.

Ödüllü Süper Enduro Şampiyonası Azdavay’da

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın ikinci yarışı 08-09 Temmuz 2016 tarihlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde yapıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği; Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Kastamonu Valiliği ve Azdavay Belediyesi’nin destekleri ile Suğla Yaylası’ndaki Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali (07-10 Temmuz 2016) kapsamında Suğla yaylasındaki ekstrem parkurunda toplu start alacak endurocular, zorlu engelleri aşmaya çalıştı. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olacak yarışa ulusal ve yerel düzeyde olmak üzere 100’ün üzerinde sporcunun katılımı gerçekleşti.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ

Azdavay yarışının en hızlı 20 sporcusunun yarışacağı Super Enduro GP’de dereceye giren sporculara Azdavay Belediyesi tarafından para ödülü verildi. Yarışın birincisi 2.000 TL, ikincisi 1.500 TL, üçüncüsü 1.000 TL ve dördüncüsü de 500 TL para ödülü alırken, yarışlar, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Gençler (EG), Enduro Veteran (EV), Trial (ET) ve Enduro Kadınlar (EK) sınıflarında yapıldı.

Şampiyonanın ikinci ayağı 08 Temmuz Cuma günü sıralama yarışı ile başladı. Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde 09 Temmuz Cumartesi günü eleme ve final yarışında sporcular ekstrem parkurda hem engel hem de rakipleriyle mücadele etti.

Bu benzersiz şampiyonaya ve ödül törenine katılmak Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’ne gelen herkese teşekkürler.

Azdavay Motofest

Leave a Comment