2015 Doğu Avrupa ve Türkiye Enduro Şampiyonası Kastomonu’da Yapıldı

Kastamonu’nun Azdavay ilçesi 15-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası’na ilk kez ev sahipliği yaptı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kastamonu Valiliği ve Azdavay Belediyesi’nin düzenlediği; Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği, Doğu Avrupa ve Türkiye Enduro Şampiyonalarının ikinci ayak yarışları 15 ve 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesindeki Suğla Yaylası’nda gerçekleştirilen. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olan yarışlara; Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, İran, Karadağ ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelecek sporcular yarış severlere unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası için Kastamonu Valiliği ile Azdavay Belediyesi tarafından hazırlanan dünya standartlarına sahip yarış parkuruna 1 km.’lik kros test etabı da eklendi. Tarihinde ilk defa böyle bir yarışa ev sahipliği yapan Azdavay, her yıl yenisi düzenlenecek yarışlarla daha çok enduro severi bölgeye çekti. Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası Kastamonu yarışında E1A, E2A, E3A, E1B, E2B, E3B sınıfları 37,5 km.’lik parkurda (Ara ve Test Etapları dahil) 4 tur atarak (150 km.) Junior (EG), EC, Veteran sınıfları 2 tur ve Women (Bayanlar) sınıfı da 1 tur ile yarışı tamamladı.

15 Mayıs Cuma günü teknik kontrollerle start alan şampiyonalarda Türkiye Şampiyonası’nın Enduro C sınıfının sıralama yarışı aynı gün yapıldı. 16 Mayıs Cumartesi günü Enduro C sınıfının yarışı saat 10:00’da start aldı. Diğer sınıfların sıralama yarışları ise Cumartesi günü Suğla Yaylası’ndaki 1 km.’lik özel test etabında yapıldı. 17 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da E1 (A-B), E2 (A-B), E3 (A-B), Junior (EG), Veteran ve Women (Bayanlar) sınıflarında yarışlar izleyenlere büyük heyecan yaşattı.

Leave a Comment