Azdavay Festivalinin ve Türkiye Şampiyonası’nın Tanıtım Toplantısı Yapıldı

 

Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali ile Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in katılımıyla yapıldı.

 

Kastamonu’nun Azdavay ilçesi bu sene üçüncü kez Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediyesi’nin destekleri ile Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilecek festivalin tanıtım toplantısı Kastamonu’da düzenlendi. Toplantıya Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Kastamonu İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdoğan Akbıyık ve TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke katıldı.

 

VALİ KARADENİZ: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu’da bu tarz etkinliklerin yapılmasının çok önemli olduğunu belirtti.  Festivallerin eğlence dışında birleştirici özelliğine vurgu yapan Vali Karadeniz, “Gençlerin bir araya gelip, kaynaşmaları noktasında, hele ki aynı ilde ve de ayrı ilçe ve illerde yaşayan hemşehrilerimiz bu tarz festivallerde bir araya gelmesi, birlik beraberliğimiz için büyük öneme sahiptir. Bu güzel organizasyon umarım diğer etkinliklerin yapılmasında da örnek teşkil eder.” dedi.

Spor Turizmi’ne dikkat çeken Vali Karadeniz, “Günümüzde spor her kesimin faydalandığı önemli bir araç haline gelmiştir. Bütünleşmeyi sağlayıp, farklı kültürlerin tanınmasında önemli bi rol oynayan Spor Turizmi ile ilimizin bir çok noktasına dikkat çekebiliriz. Festival ve Türkiye Şampiyonası sonucunda ilimize seyahat edecek insanlar ortak bir pazar oluşturacak. Bu da hem Kastamonu hem de etrafı için ayrı bir katma değer olacak.” diye konuştu.

 

BAŞKAN CİVELEK: YARIŞLAR RIDVAN OYAR ANISINA DÜZENLENECEK

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Suğla Yaylası’ndaki Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde üçüncü kez Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Başkan Civelek, “Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali, Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediyesi’nin destekleri ile Suğla Yaylası’ndaki Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde organize edeceğiz. Bu sene üçüncüsünü yapacağımız festivalimizde; Motosiklet Turları, ATV Turları, Motosiklet Gösterileri, Folklor Gösterileri, Canlı Langırt, Sumo Güreşi, Çekme Basket, Paintball Turnuvası ve Mini Konserler olacak. Bu sene organizasyonun kalitesini bir adım daha öteye götüreceğiz.” dedi.

Festivalde yapılacak Superenduro GP yarışlarına da değinen Başkan Civelek, “Yarışçılar Azdavay’ı, halkımız da yarışları çok sevdi. Her sene daha güzel organizasyonlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu seneki yarışların bizim için farklı bir yanı da geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden değerli Abana Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar anısına yapılacak olması. İnşallah Rıdvan Başkanımızı bu vesileyle bir kere daha anacağız.” diye konuştu.

 

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ

Azdavay yarışında dereceye giren sporculara Azdavay Belediyesi tarafından para ödülü verilecek. Superneduro GP ve Enduro Gençler (EG) sınıfının birincisi 1.000 TL,  ikincisi 600 TL ve üçüncüsü 400 TL para ödülü alacak. Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Veteran (EV), Trial (ET) ve Enduro Kadınlar (EK) yarışın birincisi 800 TL,  ikincisi 600 TL ve üçüncüsü de 400 TL para ödülü kazanacak.

 

VBS_9560 (Large)

Leave a Comment